Bulica

Menu
  • Bulica
  • Cine este Bulica?!
  • Contact

Doresti sa colaboram sau vrei sa imi adresezei o intrebare?

Te rog sa ma contactezi!
Home
Blog
Scrisoare deschisa catre Electrica
Blog

Scrisoare deschisa catre Electrica

bro 22 decembrie 2017

Draga Electrica, io sint bine sanatos ceea ce-ti doresc si tie. Pentru ca tu nu esti sanatoasa, cedezi tot mai des. Si eu nu am energie electrica tot mai des, eu si ceilalti locuitori ai campului din Voluntari. Deja i-am inebunit de cap cu problemele mele electrice pe oamenii astia care mai citesc blogul. Datorita tie vor scapa de mine, pentru ca nu prea am cum sa scriu un blog fara curent. Voi incepe un jurnal, am jumulit o gâscă sa-mi fac rost de pene de scris, am muls o caracatita sa fac rost de cerneluri de scris, cultiv in balcon papirus sa am pe ce scrie.

In curand nu o sa mai auzi de noi. Pentru ca ni se ia curentul atat de des incat oamenii nu mai apuca sa-si incarce telefoanele ca sa sune la deranjamente. Mi s-a intamplat mie ultima data cand nu a fost curent. Am format numarul de deranjamente, mi-a zis o voce o poveste lunga, printre cele povestite se specifica faptul ca o sa fiu inregistrat pentru “imbunatatirea calitatii serviciilor furnizate”, pe urma mi s-a zis sa apas pe tasta 2 daca-s din Voluntari, apoi vocea mi-a insirat vreo 5 oficii fiecare cu tasta lui – sa apas pe una daca apartin de oficiul respectiv, nu am stiut de ce oficiu apartin, am asteptat, pe urma o alta voce mi-a zis ca toti operatorii sint ocupati, sa mai astept, am mai asteptat niste minute, intr-un final mi-a raspuns cineva si cand sa-mi zic si io problema mi-a murit bateria. Sper ca ati inregistrat. Ca nu mai aveam curent sa va sun din nou.

Problema e ca bagati societatea in bezna, veti transforma acest “paradis” cacacios care e Voluntariul intr-o comunitate medievala. Oamenii s-a invatat sa nu mai mearga cu liftul pentru ca sansele ca sa ramana in el sint tot mai mari. Oamenii s-au invatat sa traiasca fara apa calda, pentru ca centralele functioneaza tot mai rar. Oamenii s-au invatat sa nu mai aprinda televizoarele, pentru ca-i frustrant sa ti se ia curentul taman cand ar trebui sa afli cine-i criminalul intr-un film. Lucru ce duce la nervozitate extrema pe aici si frustrari majore. Ce degenereaza in conflicte intre locuitori, s-au facut deja cronici despre bataliile intre etajul 3 si 4.

Share
Tweet
Email
Prev Article
Next Article

Related Articles

8 martie
Încet, încet se face simţită primăvara.  Suntem în perioada mărţişoarelor, …

Poveste de 8 MARTIE

aer conditionat
Aparatele de aer conditionat ne ofera poate cea mai buna …

Despre reparatiile aerului conditionat

About The Author

bro

Ultimele articole

  • Un nou lounge bar cu narghilea în zona Victoriei, tu l-ai vizitat?
    Un nou lounge bar cu narghilea în …
    16 august 2022 0
  • Activități de weekend: terasă cu narghilea din inima Bucureștiului
    Activități de weekend: terasă cu narghilea din …
    10 mai 2022 0
  • Influencer care si-a fabricat intreaga viata
    Influencer care si-a fabricat intreaga viata
    9 septembrie 2021 0
  • Rabdarea si persistenta sunt cheia succesului
    Rabdarea si persistenta sunt cheia succesului
    26 august 2021 0
  • Cum pot slabi in timpul menopauzei
    Cum pot slabi in timpul menopauzei
    16 august 2021 0

Nu ratati

  • O complicatie rara in timpul sarcinii
  • Uitarea poate arata ca esti o persoana …
  • 3 Ingrediente pe care trebuie sa le …
  • Cele 5 precautii pe care trebuie sa …
  • Sfaturi eficiente pentru indreptarea parului cu placa

Bulica

Blogul lui bulica
Copyright © 2023 Bulica
Realizat de Realizare site web

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

Refresh